[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 79: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 79: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 79: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 79: Undefined variable: Array
Ajutati-o pe Cristina Dinu•Viena Românească
Schimbă dimensiunea fontului

Viena Românească

Portalul Românilor din Austria

Acum este 28 Iun 2017 01:19

Scrie un subiect nouRăspunde Pagina 1 din 2   [ 11 mesaje ]
Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ajutati-o pe Cristina Dinu
Mesaj necititScris: 18 Aug 2009 22:54 

Am primit astazi un e-mail care m-a bulversat... va rog sa vizitati si voi blogul Cristinei Dinu, o tanara avocata care are nevoie de o operatie urgenta la Viena: http://cristinalilianadinu.blogspot.com/ . Poate impreuna putem face ceva... macar dati link-ul mai departe...

Cu multumiri,
Koala.

SusMesaj publicat din Germany
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Ajutati-o pe Cristina Dinu
Mesaj necititScris: 19 Aug 2009 08:37 

Pai sa o facem. Fata asta mai are 2 sapt de trait daca nu se opereaza la sfarsitul lunii.

Exista cont deschis si la spital in Viena.

Virament in contul spitalului pentru achitarea contravalorii transplantului
Titular cont /Beneficiar : Allgemeinen Krankenhauses der Stadt Wien – Universitatskliniken
Bank Austria Creditanstalt
IBAN : AT31 1200 0514 2845 5902
BIC/Swift Code BKAUATWW
cu mentiunea ”Akonto DINU Cristina-Liliana/StZTX”

pare cel mai repede si usor pentru noi, cei din Austria. Eu am rezolvat prin Paypal.

SusMesaj publicat din Austria
Răspuns cu citat  
Mesaj necititScris: 19 Aug 2009 18:44 

In seara aceasta Cristina a scris:

"Din suma necesara, in cuantum de 97.214 Euro, eu si familia mea, cu sprijinul Dumneavoastra, acordat inca din luna aprilie a acestui an, am ajuns la aceasta data, la suma de 70.748 Euro. Va multumesc inca o data din suflet!"

Sunt sigura ca se poate mai mult. Nu este de ajuns sa o compatimim, ci sa-i oferim mai mult decat simpatia noastra, ajutorul nostru concret.

Eu am depus azi in cont. Va rog mult sa o faceti si voi. Orice gest conteaza. Va multumesc si eu pentru generozitate.

Monica

P.S Imi cam lipsiti ...

Răspuns cu citat  
Mesaj necititScris: 21 Aug 2009 07:55 

Suma creste, pe 20 august seara erau 75.006 Euro. Multumiri in numele ei tuturor celor ce au depus macar un Euro in orice cont. Mai au vreo 20 de mii si 9 zile. Cred ca vor reusi cu suma, sper sa reuseasca si tratamentul... brrr

Răspuns cu citat  
Mesaj necititScris: 26 Aug 2009 14:14 

"Suma actualizata la data de 25.08.2009
Din suma necesara, in cuantum de 97.214 Euro, eu si familia mea, cu sprijinul Dumneavoastra, acordat inca din luna aprilie a acestui an, am ajuns la aceasta data, la suma de 88.634 Euro. Va multumesc inca o data din suflet! "

ii urez numai bine si sa o vedem vieneza dupa ce o scapa de chemoterapii si transplante.
Adi

Răspuns cu citat  
Mesaj necititScris: 27 Aug 2009 22:47 

Pe 27 aug, suma stransa pentru Cristina este de 92.625 Euro. Cristina le multumeste tuturor care au ajutat-o, aici http://www.cristinalilianadinu.ro/?page_id=54.
Cred ca ar trebui sa multumim cu totii ca mai exista omenie. Este o mare bucurie sa vezi ca mai exista solidaritate umana si ca oamenii mai rezoneaza la durerea altuia.
Sa speram ca va strange suma pana la capat si ca tratamentul va reusi.
Noapte buna tuturor si numai bine!

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Impreuna am reusit!
Mesaj necititScris: 31 Aug 2009 20:39 

"Nici nu stiu exact cum sa aduc aceasta veste. Pentru ca imi dau seama ca, oricat m-as stradui sa formulez cat mai bine, tot nu pot transmite starea pe care o avem, eu si familia mea. Asa ca voi trece la subiect, pentru ca stiu ca toti cei care m-au ajutat sunt nerabdatori sa afle cum stau lucrurile.
Astazi, 31.08.2009, desi nici nu indrazneam sa sper ca acest lucru se va intampla, am reusit, cu ajutorul dumneavoastra, sa strang suma de 97.981 euro, in acest moment fiind achitate integral costurile transplantului.
Multumirile mele ar fi prea putin pentru a exprima ceea ce simt, insa este singurul mod in care imi pot arata recunostinta pentru ceea ce ati facut pentru mine, pentru ca m-ati ajutat atunci cand aveam mai mare nevoie si cand nu exista o alta solutie decat aceea de a lansa un apel catre dumneavoastra.
Asadar, VA MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU AJUTOR! VA MULTUMESC PENTRU CA, ALATURI DE MINE, CREDETI IN SANSA MEA!|

in aceasta seara pe blogul Cristinei

Răspuns cu citat  
Mesaj necititScris: 31 Aug 2009 20:44 

ura. acum sa o vedem sanatoasa. :)

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Jos palaria, Gabriela!
Mesaj necititScris: 03 Sep 2009 19:08 

"Daca incep direct prin a spune cu nonsalanta ca va multumesc din suflet pentru ziua de ieri si ca a fost o zi fericita pentru mine, o sa spuneti ca exagerez, ca sunt ciudata, ca nu pot fi fericita in conditiile astea, ca poate spun doar asa. Si pentru ca si eu, de felul meu, obisnuiam sa ma feresc de cuvintele mari, pentru a crea o mica diversiune si mai apoi sa pot spune ce simt de fapt, voi face mai intai o scurta introducere.

Acum aproximativ o saptamana, mi-a scris o noua prietena, as putea sa ii spun. Mi-a spus ca locuieste undeva langa Viena, s-a oferit sa ma ajute, mi-a spus ca este alaturi de mine. Si m-a intrebat, intre altele, care este adresa unde locuiesc in Viena, in perioada asta, promitandu-mi foarte dragalas ca nu imi va face o surpriza neplacuta.

Ieri a venit la usa mea un domn grec, angajat al unei firme de curierat rapid, care vorbea un strop de limba romana, foarte vesel, cu un buchetel de flori (buchetelul –vedeta din imagine). Domn care a facut o demonstratie de forta in ceea ce priveste calitatile de vorbitor de limba romana, spunand, foarte nonsalant, un ”te iubesc” usor stalcit dar in timp ce isi arbora un zambet cat se poate de larg pe fata. Buchetelului ii era atasat un plic ce continea un biletel scris de mana cu urmatoarele : ”LA MULTI ANI si sa te faci bine iti doresc! Cu drag” si semnatura propriei mele zane a surprizelor. Si, cu tot respectul pentru Andreea Marin, i-as putea spune ca are concurenta serioasa in OAMENII care ii depasesc performantele prin gesturi cat se poate de naturale! Iti multumesc, Gabriela!

Sa trecem la mesajul pe care doream sa il transmit.

Va multumesc de nenumarate ori pentru faptul ca mi-ati facut ziua de nastere sa fie o zi fericita de nastere, desi nu promitea foarte multe cu cateva saptamani in urma! Si ar fi fost pacat sa nu ma bucur de ea. Este o zi cu care nu m-as mai fi intalnit si merita sarbatorita. Mi-ati adus enorm de multa bucurie, am fost vesela si plina de energie toata ziua, desi a fost o zi inceputa cu o serie de analize de sange post-chimioterapie, cu intepaturi si asteptarea rezultatelor, toate astea petrecandu-se, desigur, in spital. Ca o paranteza, rezultatele analizelor au intrat tot la capitolul cadouri de ziua mea, pentru ca au fost foarte bune!

Am primit foarte multe mesaje, telefoane, e-mailuri, felicitari online, commenturi pe bloguri. Nu mai sunt coplesita de ce mi se intampla, sunt doar bucuroasa si recunoscatoare.

Va multumesc din suflet!

Va intorc, din suflet, toate urarile!

Cu drag,

Cristina"

Răspuns cu citat  
Mesaj necititScris: 29 Sep 2009 14:03 

Inca sta pe lista de asteptare:

http://cristinalilianadinu.blogspot.com ... -inca.html

Răspuns cu citat