[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 79: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 79: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 79: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 79: Undefined variable: Array
pierdut acte de Romania.•Viena Românească
Schimbă dimensiunea fontului

Viena Românească

Portalul Românilor din Austria

Acum este 23 Mai 2017 11:36

Scrie un subiect nouRăspunde Pagina 1 din 1   [ 3 mesaje ]
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: pierdut acte de Romania.
Mesaj necititScris: 21 Aug 2016 19:34 

Ma aflu in urmatoarea situatie nefericita delatfel, am pierdut toate actele posibile in Croatia, eu fiind rezident al Austriei, buletin , permis, bancomatul, respectiv e-cardul, cu ultimele 2 stiu cam ce sa fac, intrebarea este daca pot solicita un permis nou de la consulatul Romaniei din viena?
Am inteles ca pot scoate pasaport noi in aceeasi zi de acolo?
Multumesc!

SusMesaj publicat din Austria
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: pierdut acte de Romania.
Mesaj necititScris: 25 Aug 2016 09:53 

atat de multe raspunsuri? este activ oare forumul asta?

Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: pierdut acte de Romania.
Mesaj necititScris: 17 Sep 2016 20:51 

Bună! Îmi pare rău de necazul tău. Nu pot sa te ajut cu nici o informație, scriu în speranța că ai rezolvat problema și poate poți sa ma ajuți tu și pe mine deoarece și eu sunt într-o situație aproximativ la fel... Mie mi s-a furat portofelul din mașină, din garaj, cu toate actele, pașaport, permis și asa mai departe. Cu pașaportul o rezolv la consulat dar marea mea problema este permisul de conducere. Am avut permis romanesc și nu știu dacă a-și putea face un nou permis aici la BH,în Austria. Am înțeles ca dacă pe pașaport ai domiciliul în Austria, se poate. Eu îmi fac pașaport cu domiciliul în Austria, cel vechi a fost cu domiciliul în România, dar nu știu dacă este asa cu permisul. Tu cum ai procedat?? Te rog mult dacă poți sa îmi dai o informație... Numai bine!! Maria

Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nouRăspunde Pagina 1 din 1   [ 3 mesaje ]